Benefity užívania včelieho chleba (pergy)

Včelí chlieb resp. perga je vynikajúca potravina plná zdravých enzýmov, medu, nektáru a prospešných mikroorganizmov.

Čerstvo zozbieraný peľ mladé včely spracujú a nechajú tri mesiace kysnúť, kým sa z neho nestane včelí chlieb.

Včelí chlieb je jedlo pre včeliu rodinu a hrá zásadnú úlohu pri výrobe ďalších včelích produktov. Produkcia medu, vosku a materskej kašičky klesá, keď včelí chlieb chýba.

 

Výhody a možné účinky včelieho chleba

Včelí chlieb je jedinečný včelí produkt so špecifickými biochemickými vlastnosťami a terapeutickými vlastnosťami, napríklad:

  • zlepšuje fungovanie pečene,
  • znižuje množstvo triglyceridov a cholesterolu v krvi,
  • pôsobí ako detoxikačný prostriedok a stimuluje trávenie,
  • znižuje stres a únavu, dodáva viac energie,
  • zmierňuje bolesti hlavy a znižuje množstvo migrén,
  • má anti-aging účinok,
  • znižuje riziko rakoviny a tiež pomáha pri chemoterapii,
  • predchádza a lieči anémiu,
  • zvyšuje výdrž,
  • má antibakteriálne a protizápalové účinky.

 

Kedy vám môže pomôcť včelí chlieb (perga)?

 

Poruchy pečene a zažívacieho traktu

Včelí chlieb je veľmi užitočný pri zastavovaní a liečbe hepatitídy, cirhózy a zažívacích chorôb vďaka svojim vlastnostiam, ktoré tiež pomáhajú obnoviť črevnú flóru a zabraňujú vývoju nebezpečných (patogénnych) mikroorganizmov.

 

Imunologické choroby

Včelí chlieb má antibakteriálnu úlohu, ktorá pomáha fungovaniu imunitného systému. Prospešné baktérie vo včeľom chlebe zlepšujú imunitu, zatiaľ čo polyfenoly a vitamín C pôsobia ako štít pred voľnými radikálmi.

 

Poruchy rastu u detí

Včelí chlieb je hyperpotravina plná výživy, ktorá obsahuje všetky potrebné látky pre vývoj detí. Bojuje proti nesprávnej výžive pomocou bielkovín a širokej škále vitamínov a minerálov. Včelí chlieb navyše pomáha telu pri vstrebávaní železa a zvyšuje svalovú silu.

 

Poruchy nervového systému

Včelí chlieb podporuje a stimuluje mozgovú činnosť, zlepšuje koncentráciu a pamäťovú kapacitu. Včelí chlieb je bohatým zdrojom betakaroténu, ktorý pomáha predchádzať degeneratívnym ochoreniam, ako je napríklad Alzheimerova choroba. Zmierňuje závraty neurologického pôvodu a neurózy.

 

Kardiovaskulárne poruchy

Včelí chlieb obsahuje minerály a stopové prvky, pomocou ktorých pomáha pri tvorbe červených krviniek a vitamínu K. Tieto živiny znižujú riziko srdcových infarktov a pomáhajú predchádzať ateroskleróze. Obsiahnutý vitamín E má antioxidačné účinky a tiež posilňuje srdce. Konzumácia včelieho chleba obnovuje pružnosť ciev a prospieva celému kardiovaskulárnemu systému.

 

Sexuológia

Včelí chlieb je prírodný biostimulátor a obsahuje pomerne veľké množstvo fytohormónov, ktoré stimulujú plodnosť a libido. Znižuje účinky stresu a má energizujúce a afrodiziakálne účinky, ktoré zlepšujú sexuálne funkcie.

 

Onkológia

Nukleové kyseliny, antioxidanty a enzýmy v zmesi včelieho chleba spomaľujú rast nádorov a starnutie buniek a stimulujú metabolizmus. Včelí chlieb pomáha pri liečbe rakoviny žalúdka, hrubého čreva a prostaty, pomáha znižovať vedľajšie účinky rádio a chemoterapie.

Včelí chlieb sa môže užívať aj spolu s inými liekmi a prírodnými terapiami.

 

Zdroje:

Vzácny produkt včiel, vyrobený z peľu, medu a enzýmov

Pôsobením jedinečnej mikrobiálnej flóry, vzniká fermentáciou vo včelých plástoch unikátny produkt s vysokou výživovou a terapeutickou hodnotou.

Viac o včelom chlebe